Doğru Yatak Seçimi

Eğer bir hasta yatağı satın almak veya kiralamak gerekiyorsa şüphesiz şaşırtıcı bir dizi seçenekle karşı karşıya geleceksiniz. İşte doğru ve en iyi hasta yatağı seçimi sürecinde sizlere yardımcı olacak bazı tavsiyelerim. 

Her şeyden önce, bakım ekibinizin önerilerini takip etmek çok önemlidir. Bu ekip, doktorlar, hemşireler, fiziksel terapistler ve mesleki terapistleri içerir. Onlar hastanın ihtiyaçlarına ve durumlarına bağlı olarak önerilerde bulunacaklardır.

Seçim sürecinde katkısı olacak diğer insanlar da hasta ile aynı evde yaşayan eş, çocuk, akraba veya bakıcı personel olarak sayılabilir. Hastane yatakları kendi içinde, şilte ve aksesuarlarına göre değişir. Hasta yatağı çeşitleri, elektrikli, yarı elektrikli veya manuel olarak değişir. Yarı elektrikli yatak genellikle baş ve ayak konumlandırma sağlar.

Whatsapp Numaramız
Hasta yatakları whatsapp
Google Plus
Bumerang - Yazarkafe
Partner Firmalar
Hasta yatağı imalat, satış ve kiralama sektöründe işbirliği yaptığımız firmalar ve web siteleri:

Firma
Emek Sağlık Hasta Yatağı İmalatı
Haskar Medikal Hasta Yatakları
Radikal Medikal Hasta Yatağı
Emek Hasta Yatakları
Hürriyet Medikal Hasta Yatağı
Witra Havalı Yatak
Hasta Karyolası hakkında bilinmesi gerekenler

Hasta Karyolası hakkında bilinmesi gerekenler

Hasta Karyolası, hastalarımızın hastane, huzur evi sağlık merkezleri gibi kurumsal mekanların yanı sıra evlerinde tedavi sürecinin kalitesini artırmak gün içerisinde bakım ve sosyal faaliyetlerini acısız ve rahat sürdürmesi için üretilen baş, ayak, asansör, trenderenburg el kumandalı, korkuluklu, Başlıklı olarak hasta karyolası mühendisleri tarafından tasarlanan Hasta Karyolası uzmanları tarafından üretilen medikal karyolalardır.

Hasta Karyolası Seçimi Nasıl Yapılmalıdır

işlevsellik bakımından Tüm hastaların hastalık durumuna göre üretilen iki motorlu, üç motorlu ve dört motorlu HASTA KARYOLASI modelleri aralarında hastamızın hangi bölgelerini hareket ettirilmesi gerektiği göz önünde bulundurularak hasta karyolası seçim yapılmalıdır. Misal Verecek olursak hastamız gün içerisinde sabit olarak hasta karyolası ‘nda bulunacak ise 2 motorlu baş ve ayak hareketli hasta karyolası modelleri ihtiyacını karşılayacaktır.

Şayet hasta karyolada bakım ve tedavi süreci geçiricek ise hastanın bakımları yapılır iken hastayı sağa sola aşağı yukarı acısız şekilde hareket ettirebilmek için asansörlü yani üç motorlu hasta karyolası modeli seçilmelidir. Diz kapağını kıramayan ve genelde durumu biraz ağır olan hastalar için 3 motorlu modeller hastalık sürecinde tüm ihtiyacını karşılayacaktır. Hasta Karyolası Motorları incelediğimizde aynı modelden iki adet ürün olduğunu görmekteyiz fakat arasındaki fark taşıma kapasitesidir. Yani Motorlar dual ve piston olarak ikiye ayrılır dual motorlar taşıma kapasitesi 100 kg piston motorlar ise 200 kg olarak tasarlanmıştır. Hasta 100 KG üzerinde değil ise maddi bakımdan maliyeti biraz daha düşük hasta karyolası seçimi yaparak fazla ücret ödemek zorunda kalmaz 2 ve 3 motorlu hasta karyolası modelleri kendi kategorisinde başlık ve korkuluk ve taşıma kapasitesi olarak modeller bir birinde farklıdır.

Örnek verecek olursak elektrikli hasta karyolası modeli başlıkları ahşap kaplama olup, Korkulukları 2 jikle çekilerek dışarıdan bakıcı, refakatçiler tarafından açılıp kapatılır. Hasta Yan korkuluklara müdahale edemez. Bir üst modelinde ise hasta karyolası modeli başlıklar abs kaplama korkuluklar abs kaplama ve tek mandallı olarak karşımıza çıkmaktadır. Tek mandala basılarak korkuluk rahatlıkla aşağı doğru iner yukarı çekildiğinde tık sesi ile otomatik olarak kapanır hasta kendisi dhi korkulukları açıp kapatır ve korkuluk ve başlıklar abs kaplama olması temizlik ve hijyen bakımından daha uygundur. Diğer modelde ise başlıklar abs kaplama ve korkuluklar birbirinden bağımsız hareket eden dört adet amortisörlü olarak karşımıza çıkmaktadır. Dört adet korkuluk olması hasta karyolası ‘nda korkuluklardan destek alarak yerleşmesini ve karyoladan inmesinde büyük avantaj sağlamaktadır. Diğer üç motorlu hasta karyolası modellerinde de aynı şekilde abs korkuluk abs başlık ve fuul abs dört korkuluklu ve ahşap olarak karşımıza çıkmaktadır.

Hasta Karyolası Aparatları Nasıl Olmalıdır?

 İlk etapta hasta karyolası ebatlarında hasta karyolası işlevselliği ne göre kıvrımları olan özel medikal süngerden doktorlarımızın tavsiye ettiği 23dans sertlikte çökme yapmayan medikal hasta yatağı olmalı. 2 olarak medikal yatağın dört köşesine tutturma aparatlı sıvı geçirmez pamuklu terletmeyen alez olmalıdır. son olarak hasta karyolası sağ ve sol monte edilebilen demonte serum askı aparatı olmalıdır.

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
2194 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın