Doğru Yatak Seçimi

Eğer bir hasta yatağı satın almak veya kiralamak gerekiyorsa şüphesiz şaşırtıcı bir dizi seçenekle karşı karşıya geleceksiniz. İşte doğru ve en iyi hasta yatağı seçimi sürecinde sizlere yardımcı olacak bazı tavsiyelerim. 

Her şeyden önce, bakım ekibinizin önerilerini takip etmek çok önemlidir. Bu ekip, doktorlar, hemşireler, fiziksel terapistler ve mesleki terapistleri içerir. Onlar hastanın ihtiyaçlarına ve durumlarına bağlı olarak önerilerde bulunacaklardır.

Seçim sürecinde katkısı olacak diğer insanlar da hasta ile aynı evde yaşayan eş, çocuk, akraba veya bakıcı personel olarak sayılabilir. Hastane yatakları kendi içinde, şilte ve aksesuarlarına göre değişir. Hasta yatağı çeşitleri, elektrikli, yarı elektrikli veya manuel olarak değişir. Yarı elektrikli yatak genellikle baş ve ayak konumlandırma sağlar.

Whatsapp Numaramız
Hasta yatakları whatsapp
Google Plus
Bumerang - Yazarkafe
Partner Firmalar
Hasta yatağı imalat, satış ve kiralama sektöründe işbirliği yaptığımız firmalar ve web siteleri:

Firma
Emek Sağlık Hasta Yatağı İmalatı
Haskar Medikal Hasta Yatağı
Radikal Medikal Hasta Yatağı
Emek Hasta Yatakları
Hürriyet Medikal Hasta Yatağı
Witra Havalı Yatak
Hastane Yatakları Evde Kullanılır Mı

Hasta yatağı üzerinde yatarak tedavi görmesi zorunlu, hastalık veya kaza sebebi ile çeşitli problemler yaşayan bazı bireyler sağlık kurumlarına başvurdukları zaman genel olarak yatışları gerçekleştirilerek tedavi altına alınmaktadırlar. Bu tedaviler sürerken veya tedavi sonrasında uygulanan tıbbi girişimler ile istirahatler de çoğu zaman birey yatarken uygulanmaktadır. Hastane ve diğer sağlık kurumlarında kullanılan hastane yatakları, çeşitli özellikler kazandırılmış, hastanın hem tedavi ve hem de dinlenme zamanında yüksek seviyede konfor ve daha da önemlisi güvenlik sağlamak üzere tasarlanmış yataklardır. Bu yataklar, hasta bireyin durumuna göre çeşitli şekillerde kullanılabilmektedir.

Genel olarak bir adet kumanda ile hareket ettirilebilmekte, kişi istediği zaman yatağın eğimini ayarlayabilmektedir. Düşme riski olan hastaların belirlenmesi ile beraber, hasta yatakları ile ilgili tipler de değişmektedir. Bu tip bireyler için kullanılan hastane yatakları, genellikle kenarlarında güvenlik korkulukları bulunan ve bu korkulukların portatif olduğu yataklar olmaktadır. Dolayısı ile günümüz teknolojisinin son derece geliştirmiş olduğu bu tür hastane yatakları tedavi ve dinlenme sürecinde sağladığı konfor ve güvenlik ile çoğu zaman hasta bireylerin tedaviden aldıkları yararı maksimum düzeye çıkarmakta ve yaşam kalitelerinin artırılmasına yardımcı olmaktadır. Bu nedenle tıbbi tedavi ve bakım ile bu dönemin sonrasında; kaliteli, ihtiyaca uygun, kolay kullanılabilir, sağlam ve güvenli yatakların kullanılması yaşamsal bir öneme sahiptir.

Ev Tipi Hastane Yatakları

Hastane yataklarının sadece hastane ve diğer sağlık kurumlarında kullanıldığına ilişkin yaygın görüşün aksine, bu sağlık kurumlarında geçirilen, tıbbi tedavi ve bakım ile istirahat dönemlerinden oluşan sürenin ardından bireyler bu tür konforlu ve güvenli hastane yatakları ile ilgili taleplerde bulunabilmektedirler. Bu haklı talep karşısında ise sağlık alanında bu tür ürünleri piyasaya süren üreticiler, bu hastane yataklarının evde kullanılabilir olan formlarını geliştirmişlerdir. Bu nedenle, isteyen her birey uygun bir mali bütçe karşılığında yüksek kaliteli ve konforlu hastane yatakları ile buluşturulabilmektedir.

Ev Tipi Hasta Yataklarının Faydaları

Bireyler, tedavilerinin ardından istirahatlerini evlerinde sürdürmek istediklerinde, bu tür ev tipi hastane yataklarını kullanarak hem istirahat süresince yüksek konfora sahip olabilmekte, hem de güvenlik açısından diğer sıradan yataklarda olmayan çok yönlü özelliklerden faydalanabilmektedirler.
Ev Tipi Hastane Yatakları

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
404 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın