Doğru Yatak Seçimi

Eğer bir hasta yatağı satın almak veya kiralamak gerekiyorsa şüphesiz şaşırtıcı bir dizi seçenekle karşı karşıya geleceksiniz. İşte doğru ve en iyi hasta yatağı seçimi sürecinde sizlere yardımcı olacak bazı tavsiyelerim. 

Her şeyden önce, bakım ekibinizin önerilerini takip etmek çok önemlidir. Bu ekip, doktorlar, hemşireler, fiziksel terapistler ve mesleki terapistleri içerir. Onlar hastanın ihtiyaçlarına ve durumlarına bağlı olarak önerilerde bulunacaklardır.

Seçim sürecinde katkısı olacak diğer insanlar da hasta ile aynı evde yaşayan eş, çocuk, akraba veya bakıcı personel olarak sayılabilir. Hastane yatakları kendi içinde, şilte ve aksesuarlarına göre değişir. Hasta yatağı çeşitleri, elektrikli, yarı elektrikli veya manuel olarak değişir. Yarı elektrikli yatak genellikle baş ve ayak konumlandırma sağlar.

Whatsapp Numaramız
Hasta yatakları whatsapp
Google Plus
Bumerang - Yazarkafe
Partner Firmalar
Hasta yatağı imalat, satış ve kiralama sektöründe işbirliği yaptığımız firmalar ve web siteleri:

Firma
Emek Sağlık Hasta Yatağı İmalatı
Haskar Medikal Hasta Yatağı
Radikal Medikal Hasta Yatağı
Emek Hasta Yatakları
Hürriyet Medikal Hasta Yatağı
Witra Havalı Yatak
Hareketli Hasta Yatakları

Günümüzde üretimleri yapılan birbirinden değişik modeller altındaki hasta yataklarının en önemli özelliği hareketli yapısıdır. Özellikle bu konuda bir satış gerçekleştirilirken hasta yakınları bu konuda mutlaka hareketli hasta yatakları seçeneklerini tercih etmektedirler. Diğer bir ismiyle motor seçeneği bulunan hareketli yatak seçenekleri, hastaların günlük olarak gerçekleştirilmesi gerektiği tüm farklı rutin işlemleri sorunsuz bir şekilde yapmalarına olanak tanımaktadır.

Tek veya ikili ve hatta üçlü ile dörtlü şekilde tasarımları gerçekleştirilmiş olan motor sayıları sayesinde farklı avantajları yanında getiren hasta yatağı modelleri buna artı olarak hastaların iyileşme sürecini de daha hızlı hale getirmektedir. Bunun nedeni ise hareketli yapısı sayesinde farklı fonksiyon imkanı veren bu yatak çeşitleri eşliğinde hastaların hem ilaç zamanlarında hem de yemek yemeleri gerektiği dönemlerde büyük bir kolaylık sunmasıdır. Hastaların bu şekilde rahat hareket etmesine imkan tanıyarak tüm öğünleri kolayca geçirmelerine imkan tanırken ayrıca ilaç saatlerinin de rahat bir şekilde geçmesini fırsat verir.

Farklı fonksiyonları bundan hareketli yatak çeşitleri

Her kısmı tamamen profesyonel bir şekilde üretimleri gerçekleştirilen hareketli hasta yatakları, özellikle hem baş bölgesi hem de ayak bölgesi adına belirli hızlarda ayarlamak suretiyle hareket ettirilerek yukarı ve aşağı kaldırılmasına imkan tanımak suretiyle hastaların bu konuda gün içerisinde büyük bir rahatlık elde etmelerine olanak vermektedir. Örneğin hareketli yatak seçenekleri aracılığı ile hastalar yatakların sırt bölgelerinden kaldırılması ile birlikte rahatça televizyon seyrederken yemek veya ilaç saatlerinde de bu dönemleri sorunsuz bir biçimde atlamalarına imkan verilmektedir. Üstelik sadece bu farklı iki hareket yeteneği değil aynı zamanda alt bölümdeki asansör sistemleri sayesinde de hasta yatağı modelleri hastaların ayağa kalkması gerekli zamanlarda bu konuda büyük bir rahatlık vermektedir.

Ayrıca daha yüksek noktaya yataklar çıkarılmak suretiyle bakıcıların da yeni hastalara çok fazla eğilmeden ulaşmalarına kolay bir imkan vermektedir.

Hareketli hasta yataklarının farklı avantaj

İster tek başına ise istenirse de eş zamanlı olarak bütün motorlar çalıştırılmak suretiyle hareketli hasta yatakları hastaların gün içerisinde en rahat olmaları için özel olarak üretimleri sağlanmıştır. Bu konuda güven içerisinde hareketli yatak çeşitleri satılabilir ve kullanılabilir. Üstelik bu hareketli kısımlar yani motor bölümleri sağlam bir yapı içerisinde üretimleri gerçekleştirildiğinden dolayı hiçbir sorun yaşanmadan uzun yıllar kullanım şansı sunulmaktadır. Tabii hasta yatağı denince sadece hareket değil aynı zamanda yanında birçok değişik fonksiyon da yine hastaların rahatlık konusunda üretimden geçmiş olarak sunulur.

Hareketli Hasta Yatakları

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
446 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın