Doğru Yatak Seçimi

Eğer bir hasta yatağı satın almak veya kiralamak gerekiyorsa şüphesiz şaşırtıcı bir dizi seçenekle karşı karşıya geleceksiniz. İşte doğru ve en iyi hasta yatağı seçimi sürecinde sizlere yardımcı olacak bazı tavsiyelerim. 

Her şeyden önce, bakım ekibinizin önerilerini takip etmek çok önemlidir. Bu ekip, doktorlar, hemşireler, fiziksel terapistler ve mesleki terapistleri içerir. Onlar hastanın ihtiyaçlarına ve durumlarına bağlı olarak önerilerde bulunacaklardır.

Seçim sürecinde katkısı olacak diğer insanlar da hasta ile aynı evde yaşayan eş, çocuk, akraba veya bakıcı personel olarak sayılabilir. Hastane yatakları kendi içinde, şilte ve aksesuarlarına göre değişir. Hasta yatağı çeşitleri, elektrikli, yarı elektrikli veya manuel olarak değişir. Yarı elektrikli yatak genellikle baş ve ayak konumlandırma sağlar.

Whatsapp Numaramız
Hasta yatakları whatsapp
Google Plus
Bumerang - Yazarkafe
Partner Firmalar
Hasta yatağı imalat, satış ve kiralama sektöründe işbirliği yaptığımız firmalar ve web siteleri:

Firma
Emek Sağlık Hasta Yatağı İmalatı
Haskar Medikal Hasta Yatakları
Radikal Medikal Hasta Yatağı
Emek Hasta Yatakları
Hürriyet Medikal Hasta Yatağı
Witra Havalı Yatak
Hasta Yatağı Yapımındaki Aşamalar

Tüm hastaların ağırlıklarını sorunsuz bir biçimde taşımak için ve uzun yıllar en ufak bir hasar yaratmadan kullanım açısından, kaliteli bir malzeme yapısında üretimlerinin sağlanması büyük önem arz eder. Bunun yanı sıra birçok değişik hasta yatakları kapsamında tekerleklerin de önemi oldukça büyüktür. Hastanede ya da evde veya bakım evleri ile birlikte huzur evlerinde de farklı odalara taşınma gibi durumu olan ve ayağa kalkamayan yatalak hastalar için sağlam yapılı tekerlekler altındaki yatak çeşitleri hastaların rahatlıkla taşımalarına imkan verir.

Hasta yatağı yapımı aşamasındaki diğer durumlar

Güçlü bir iskelet yapısı altında üretimleri gerçekleştirilen ve aynı sağlamlığa sahip ayakları sayesinde ayakları rahatlıkla kullanım imkanı veren bütün değişik hasta karyolası modelleri üretimi aşamasında yan korkulukları da eklemek gerekir. Bu aşama içerisinde hastanın sağa ya da sola rahatça dönmesine imkan tanıyan korkuluklar, oldukça sağlam bir yapı altında üretimleri gerçekleştirildiğinden dolayı, hem hasta için hem de ona bakanlar adına büyük bir güven sağlar. Birbirinden değişik hasta yatağı çeşitleri altında elbette serum askısı ile birlikte yemek masası veya felçli hastalar adına lavabo ve WC kısımları da üretim aşaması altında kaliteli bir yapı içerisinde üretimleri gerçekleştirilmektedir.

Hasta yatağı yapım aşamasında önemli olan diğer kriter

Belki de hasta yatakları seçenekleri kapsamında üretim aşamasındaki en önemli durum motor sistemleri olarak ön plana çıkabilir. Hastaların sırt ve ayak kısmından farklı açılarda yataktan hareket ettirmek suretiyle yemek ve ilaç saatlerini rahat bir şekilde gerçekleştirilmesi imkan tanıyan bu sistemler, aynı zamanda asansör seçenekleri altında da yatağına aşağıya da yukarı hareket ettirilmesini fırsat vermektedir. Bunlar gibi daha birçok değişik seçenek altında hasta karyolası modelleri hastanın yaşadığı duruma göre üretimleri fabrikasyon olarak profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmekte ve satışları ya da kiralama işlemleri yapılmaktadır.

Hasta Yatağı Yapımındaki Aşamalar

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
332 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın